Manisa Yapı, Manisa ve çevresinde İç ve Dış Cephe Boya Uygulamaları, dekoratif boya dahil bütün boya uygulamaları konusunda deneyimli ve uzman boya ustası kadrosuyla hizmetinizde. İç cephe ve dış cephe boya, vernik, cila ve yağlı boya uygulamaları, dekoratif efekt boya ve epoksi boya uygulamaları için bize ulaşabilirsiniz. İşinin ehli bir boyacı (boya ustası) boya uygulayacağı zemini tanımalı, analiz edebilmeli, bu bilgiler ışığında üzerine boya uygulaması yapabilmeli. Mevcut boyanın yapısından farklı bir boya uygulaması veya dönüşümünün yapılmaması, boyanın kısa bir süre sonra kabarıp dökülmesine neden olabilir. Boyacılar ( boya ustaları ) birçok farklı boya uygulamasının aşamalarını ayrıntılarıyla bilmek zorundadır. Boya badana işi sanılanın aksine ciddi bir ustalık ister. Manisa Yapı’nın boya ustaları işlerini büyük titizlikle yapar, uygulamadan önce zemin, mobilyaları özel koruma örtüleri ve bantlarla muhafaza eder, yapılan işi müşterinin onayına sunar ve müşteri memnuniyetini esas alır ve yaptığı işe garanti verir.

Boyamayı düşündüğünüz eviniz veya iş yerinizle ilgili ücretsiz danışmanlık ve öneri için de arayabilirsiniz…

İÇ VE DIŞ CEPHE BOYA UYGULAMALARI HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

MANİSA İÇ CEPHE BOYASI

  • Yaşam alanlarımızın iç kısımları, uzun süre yüz yüze olduğumuz alanlardır. İç cephelerin kireçle başlayan boyama yolculuğu günümüzde onlarca farklı firmanın ürettiği yüzlerce kimyasal içerikli boyaya ulaştı. İç mekanların duvarlarının sıva/zemin uygulamasına göre piyasada birçok farklı boya bulunmaktadır.
  • Evlerimizin iç cephelerini boyamaya karar verdiğimizde mutlaka evde kullanılan kapı, mobilya, perdeleri ve zemin döşemesinin renklerini dikkate almakta fayda vardır. Koyu mobilya, perde ve zemin bulunan alanların duvarlarında benzer renklerde boya kullanmak mobilya, zemin ve diğer ev eşyalarının silikleşmesine, öne çıkmasına engel olabilir.
  • Mağazaların duvarlarında kullanılan boyalar genellikle ürünü öne çıkarmaya yönelik arka fonda silik görünen boyalardır. Ev eşyalarınızı öne çıkarmak istiyorsanız ona göre, ev eşyalarınız az ve çarpıcı değilse duvarları öne çıkaracak renkler kullanmanızda fayda vardır.

MANİSA DIŞ CEPHE BOYASI

  • Dış cephelerimizde kullanmaya karar verdiğimiz boyaların yalıtım özelliğinin olmasına dikkat etmek gerekir. Eğer dış cephelerimize yalıtım için mantolama yapılmışsa, tozu tutacak pürüzlü ve pütürlü boya yerine daha düz bir zemin oluşturacak mat renkli boya kullanmak daha doğru olur. Mat renkli boya uygulama hatalarının güneş yansımasıyla ortaya çıkmasına engel olur.
  • Binaların dış cephe boya veya yalıtım uygulamaları iş güvenliği açısından tehlikeli bölgelerdir, uygulama yaptıracağınız firmayı mutlaka iş güvenliğine dikkat eden firmalardan seçiniz.

MANİSA SATEN VE SIVA ALÇISI

  • Sıva ve saten alçısı, duvar zeminlerini düzgün gösteren ve üzerine uygulanan boyayı kusursuz gösteren önemli bir dekoratif aşamadır. Zemini düzgün olmayan, pütürlü ve çiğ sıva yüzeyleri boyadan sonra beklenen sonucu vermeyebilir ve hayal kırıklığı yaratabilir. Bu yüzden eğer ekonominiz uygunsa mutlaka duvarlarınıza mastarlı alçı çektirdikten sonra boya uygulaması yaptırınız.

MANİSA DEKORATİF VE EFEKT BOYA UYGULAMALARI

  • Dekoratif boyalar ve efekt boyalar farklı boyalar ve farklı uygulama aletleri kullanılarak uygulanan ve yüzde yüz ustalık isteyen boya uygulamasıdır. Dekoratif ve efekt boya uygulamaları duvarlarınıza farklı ve 3 boyutlu görüntü kattığı için ev ve iş yerlerinizi zengin ve farklı gösterir.

BOYA ÖNCESİ HAZIRLIK

Ev iş yerleriniz boyanmadan önce mutlaka koruma örtüleri ve kağıt bantlarla mobilya, kapı ve duvarlara sabit dekoratif ev gereçleri korumaya alınmalıdır. Kimyasal içerikli boyaların bulaştığı alanların temizliği zordur.

MANİSA BOYA FİYATLARI 

  • Tüm Türkiye’de olduğu gibi Manisa’da da sürekli fiyat güncellemesi yapıldığı için başta Filli Boya ve Marshall Boya olmak üzere önde gelen birçok firmanın fiyat listelerine kendi internet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

MANİSA BOYA USTALARI

  • Boya ustalığı sanıldığının aksine önemli ve deneyim isteyen bir iş koludur. Boya ustası, uygulama yapacağı duvarda daha önce hangi tür boya kullanıldığını, boyanın inceltme oranını, zemine kaç kat sürüleceğini mutlaka bilmelidir. Zeminde daha önce uygulanan boya veya zeminin durumu, üstüne uygulanacak boyayı kabul etmeyebilir ve bütün duvarlarda boya kabarmalarına neden olabilir ve eksik ustalık nedeniyle işini yaptıran müşteriye daha sonra ekonomik olarak ağır bedeller ödetebilir. Boya ustası sadece duvara boya süren biri değildir, duvarlara alçı çekmeyi, sonrasındaki dekoratif aşamaları bilmesi, yapacağı boya uygulaması açısından olmazsa olmazdır.

MANİSA EV VE İŞ YERİ BOYAMA FİYATLARI

Evlerin büyüklüğüne ve zeminlerde daha önce yapılan uygulamalara göre işçilik ücreti değişeceğinden boya fiyatı da değişmektedir. Boya firmaları ev ve iş yerlerinin boyama bedelini hesaplarken maliyet(Boya vs) İşçilik(usta yevmiyesi) ve küçük bir kâr payıyla fiyat hazırlar, bu nedenle boyanacak yer görülmeden ve istenilen boya kalitesi bilinmeden verilen fiyatlar doğru olmaz.