Manisa’da farklı markalara ait güncel boya fiyatları, iç ve dış cephe boya metrekare işçilik fiyatları.

Manisa’da evinizi veya işyerinizi boyatmak istiyor ve fiyat araştırması mı yapıyorsunuz? Piyasada farklı kalite ve markalarda onlarca boya mevcut ve üstelik bu boya fiyatları aylık olarak sürekli artmakta.

Fikir edinmeniz için ortalama/yaklaşık boya ve işçilik fiyatları.

Ev ve iş yerinizdeki duvarları boyamak için kullanabileceğiniz ortalama boya fiyatı 150 TL’dir.(15 litre) Tavan boyası fiyatı ise ortalana 80 TL’dir.(15 litre) 15 litre duvar ve tavan boyası ortalama olarak 100 metrekarelik evinizi 2 kat boyamak için yeterlidir. Eviniz 100 metrekarenin üzerinde ve uzun süre de boyanmamışsa ek boya almanız gerekir. Bazı evlerde boya maliyeti bu nedenle 2 katına çıkabilir.

İşçilik Maliyeti

Yevmiye veya aylıkçı çalıştırılan boya ustaları / Boyacılar günlük olarak 100 TL ücret alırlar. Firma eğer ustaların yemek, sigorta ve ulaşımlarını da sağlıyorsa 1 ustanın günlük maliyeti 150 TL’ye kadar çıkabilmektedir. 100 metrekarelik bir ev özenli bir çalışma ile 2 boya ustası ile en az 2 günde boyanabilmektedir. Bunun firmaya 2 günlük sadece işçilik maliyeti 600 TL’dir. En az firma kârını da 200 TL olarak eklersek ortalama olarak bir evin boyama fiyatı sadece işçilik olarak 800 TL gibi bir maliyetle sonuçlanır.

Ayrıntılı bilgi ve danışma için

İLETİŞİM: 0 552 434 5006