Manisa’da farklı markalara ait güncel boya fiyatları, iç ve dış cephe boya metrekare işçilik fiyatları.

Manisa’da evinizi veya işyerinizi boyatmak istiyor ve fiyat araştırması mı yapıyorsunuz? Piyasada farklı kalite ve markalarda onlarca boya mevcut ve üstelik bu boya fiyatları aylık olarak sürekli artmakta.

Fikir edinmeniz için ortalama/yaklaşık boya ve işçilik fiyatları.

Ev ve iş yerinizdeki duvarları boyamak için kullanabileceğiniz ortalama boya fiyatı 400 TL’dir.(15 litre 1. kalite) Tavan boyası fiyatı ise ortalana 200 TL’dir.(15 litre 1.kalite) 15 litre duvar ve tavan boyası ortalama olarak 100 metrekarelik evinizi 2 kat boyamak için yeterlidir. Ayrıca evde kullanılacak boya örtüsü, süpürgelikler için kağıt bant ve alçı da gereklidir. Eviniz 100 metrekarenin üzerinde ve uzun süre de boyanmamışsa ek boya almanız gerekir. Bazı evlerde boya maliyeti bu nedenle 2 katına çıkabilir.

İşçilik Maliyeti

Yevmiye veya aylıkçı çalıştırılan boya ustaları / Boyacılar günlük olarak 180 TL ücret alırlar. Firma eğer ustaların yemek, sigorta ve ulaşımlarını da sağlıyorsa 1 ustanın günlük maliyeti 250 TL”ye kadar çıkabilmektedir. 100 metrekarelik bir ev özenli bir çalışma ile 2 boya ustası ile en az 2 günde boyanabilmektedir. Bunun firmaya 2 günlük sadece işçilik maliyeti 1000 TL’dir. Firmanın bu işten para kazanması için işi en az 1500 TL işçilik karışılığı yapmak zorunluluğu vardır. Eğer işi malzemeli yapıyorsa ortalama malzeme gideri 1000 TL’dir. Bir dairenin fiyatı malzeme artı işçilikle 2500 TL’ye çıkmaktadır. Bu boya fiyatı Manisa için 2021 tarihinde geçerli ortalama ev boyama fiyatıdır.

Ayrıntılı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.